Zahrada zcela podle vás

Není pravda, že zahrada má sloužit pouze pro děti, případně k pěstování různých druhů flóry. Jedná se také místo, kde by se mělo odpočívat. A to buďto o samotě nebo s přáteli. Faktem ale je, že zahradu si můžete přetvořit přesně tak jak si přejete.
zahradní nábytek

Dětský kout

Zahrada, zvláště je-li plná zeleně, je ideálním hřištěm pro děti. Užijí si zde trochu přírody, které ve městech dnes již moc není a zároveň budou v bezpečí, tedy alespoň pokud máte zahradu oplocenou. Ovšem i na velkém zeleném plácku se i děti s velkou fantazií začnou dříve či později nudit. Z tohoto důvodu je dobré jim postavit například domek na stromě, prolézačku nebo připevnit na silnou větev houpačku. Špatným nápadem není ani koupě trampolíny, na které se vaši nejmenší také dokáží do sytosti vyřádit.
zasklená zahrada

Pěstování

Pokud však děti nemáte nebo raději hrají videohry místo pobíhání venku před domem, můžete zahradu používat například k pěstování. Je to sice pracné, ale v případě pěstování zeleniny a ovoce se vám to nakonec vyplatí. Nebudete se muset spoléhat na vitamíny ze supermarketu, ale budete si je moci nasbírat u vás doma. Navíc budete mít jistotu, že se nejedná o žádná chemií napuštěné plody, ale o regulérní bio zeleninu a ovoce. V případě, že se nechcete řídit kalendářem, který nastolila příroda, kupte si skleník, kde lze pěstovat i v třeskutých zimách.

Relaxace

Přeměnit zahradu na relaxační centrum není vůbec žádný problém, naopak se to vyloženě nabízí. Stačí si pořídit gril, zahradní nábytek a máte vystaráno. Pokud se však nechcete ze zahrady radovat pouze za hezkého počasí, měli byste uvažovat i o některém typu zastřešení. Stanové altány jsou praktické a zároveň cenově dostupné. Pergoly z hliníku či dřeva jsou sice dražší, ale na druhou stranu daleko trvalejší a lépe vypadají. Vrcholem jsou pak zimní zahrady, které se dají využívat celoročně, ale připravte si pár desítek tisíc.