Kočka je dobrým společníkem

Kočky mají mnoho podob, ale v podstatě se dělí na dvě skupiny. Milované a nenáviděné. Nic to nemění na tom, že jsou to zvířata přítulná, někdy možná trochu svá. Nicméně majitelé koček vám potvrdí, že jsou úžasné. Jestli patříte do skupiny, která má kočky ráda a rozhodli jste se, že si kočičího kamaráda pořídíte a chcete patřit mezi chovatele koček, pak si musíte opatřit vše potřebné. Na příchod kotěte se pečlivě připravte.
kotě u sedmikrásek
Začněte s hledáním chovatelské stanice. Může se stát, že pokud zvolíte nějaké málo četné plemeno, počkáte si na kotě i několik měsíců. Nejdříve si připravte krmení. Jste nezkušení a nevíte jaké krmivo vybrat? Není divu. Trh nabízí obrovské množství krmiva, ve kterém se dá jen těžko vyznat. Nejlépe uděláte, když se poradíte s chovatelem, od kterého kotě máte. Seznámí vás se stravovacími návyky a druhem krmiva, na které je zvířátko zvyklé. Nezapomeňte, že kočky jsou šelmy. Musíte jim dopřát maso. Vegetariánská strava by je asi příliš nenadchla. Bohužel i to se stává dnešním trendem v krmení psů a koček. Granule a konzervy doplňte syrovým masem. Můžete zkusit BARF, dnes velmi propagovaný. Ať už krmíte jakýmkoli krmivem, musí vyhovovat nutričním potřebám zvířete. Kotě si bude chtít hrát. Můžete mu nakoupit různé hračky, plyšové myšky nebo interaktivní hlavolamy. Většinou si, ale vystačí s docela obyčejnou papírovou kuličkou nebo tkaničkou. Někdy jsou při nákupech zvířecích potřeb více nadšení chovatelé než samotné zvířátko. Důležité je vymezení klidného prostoru pro odpočinek.
dlouhosrstá kočka
Kupte kotěti pelíšek, kde bude moci v případě potřeby nerušeně odpočívat. Ideální bude, pokud ho umístíte někam do výšky. Kočky mají rády přehled a vše pozorují právě z výšek. Určitě nezapomeňte na škrabadlo. Poskytne zvířeti příjemné rozptýlení, zvlášť pokud bude vybavené nějakým herním prvkem nebo prolézačkou a prostor pro obrušování drápků. Nadchnete je i krabicí od bot, kterou upravíte jako schovávačku. Důležité je, aby kočičí svěřenec měl celý den přístup k čisté vodě.