Důvěra by se nemusela vyplatit

Představte si, že jste majiteli firmy vlastnící celou flotilu vozidel. Rozdáte klíčky od všech těch aut šoférům a dalším zaměstnancům, přidělíte jim úkoly, a jakmile vyjedou z brány, nastanou vám dost možná i dost horké chvilky.
Protože auta a lidé jsou pryč a co vy vlastně víte, co se s nimi děje? Dost možná vůbec nic. A proto sedíte v kanceláři a hlavou se vám co nevidět počnou honit chmurné myšlenky. Co když třeba…?

náklaďák

  • Některé z vašich vozidel mohlo někde havarovat. Jenže kde a s jakými následky? Jak jsou na tom zaměstnanci, kteří tím vozidlem jeli? A jak je na tom ono vozidlo samo, co se stalo s nákladem? A jak asi bude reagovat ten, komu tak už nebude dovezeno to, co mu oním vozidlem dovezeno být mělo? Jak zajistíte náhradu? Jak nahradíte škody?
  • A co když se nic nestalo? Vozidlo sice nedorazilo včas do cíle nebo zpět do podniku, ale to nemusí nezbytně znamenat nehodu. Co když si někde ti chlapi jednoduše zařídili nějaký kšeftíček? To sice nevypadá tak zle jako první možnost, jenže ani to není uspokojivá představa. Protože vy coby šéf jste do toho vozu investovali, vy financujete všechen jeho provoz a oni na váš úkor slíznou smetanu. A to naštve.
  • A jak se vlastně mají věci s tou zpropadenou spotřebou pohonných hmot? Chlapi sice tvrdí, že dostali starou ojetinu, která hrozně ‚chlastá‘, ale co když tomu tak není a oni si tak nepozorováni někde zlomyslně tankují ono čím dál dražší palivo do svých aut a kanystrů? Co když se vám za vaši naivitu smějí za zády?

Takové a další nepříjemné myšlenky napadnou leckoho, kdo vlastní či řídí firmu provozující větší množství vozidel, než je možno fyzicky kontrolovat. Tím se trápí každý, kdo dosud neobjevil monitoring vozidel, který ho dokáže podobných myšlenek okamžitě zbavit.

mapa

Protože takový RMC systém řeší právě obdobné těžkosti. Právě ten umožňuje oprávněné osobě kontrolovat na dálku vše, co s oněmi jeho vozidly nějak souvisí. A protože může svá vozidla v kterémkoliv okamžiku virtuálně sledovat a tento program mu zaznamená i kdejaký prohřešek zaměstnanců, může být v klidu.
A pak může chodit do práce s úsměvem na rtech. Protože se nestane nic, co by se vzápětí nedozvěděl.