Byznys jen pro žraloky?

Jak si představujete podnikatele? Mnozí lidé si vybaví asertivního jedince, který se nezalekne žádného rizika a postupuje za svými cíli zcela nekompromisně a tvrdě. Je to doopravdy tak? Také se domníváte, že byznys je jen pro žraloky? Tudíž zcela jistě nemůže představovat vhodnou příležitost pro Vás, protože Vy zcela jistě nejste povaha žraločí. Ovšem to neznamená, že nemůžete na poli podnikání uspět.
Je pravda, že povahy holubičí jako podnikatelé neuspějí, protože byznys určitě není pro slabé jedince, ale rozhodně neplatí, že by byl vhodný jen pro drsňáky.
projekty domů
Dříve možná bylo běžné, že majitel firmy vládl železnou rukou a totéž vyžadoval také od svých manažerů, kteří dohlíželi na veškerý chod firmy. Dnes to ovšem neplatí. Většina podnikatelů si uvědomuje, že pokud má prosperovat, je nutné nastolit kooperativní způsob vedení. To znamená, že hierarchie musí stranou, musíte se naučit se svými podřízenými spolupracovat. Což není často vůbec snadné. Jenomže tu nejlepší zpětnou vazbu získáte právě prostřednictvím pracovníků. S arogantním přístupem opravdu vůbec nic nezískáte a pracovníky Vám pravděpodobně odvede konkurence.
Díky tomu, že žijeme v době, kdy je velmi nízká nezaměstnanost, je o to více kladený na zaměstnavatele, aby poskytly pro své pracovníky kvalitní a podnětné prostředí. Nicméně tento přístup se jim vyplácí. Protože, když je zaměstnanec v pohodě a spokojený, odvádí podstatně vyšší výkon, než když v zaměstnání prožívá stres.
taška, boty, hodinky a diář
Nyní se zaměřme na zákazníky. I zákazník nebude příliš nadšený z obchodního partnera, ze kterého jeho byznys přímo stříká. Příjemné a decentní vystupování má rozhodně v tomto ohledu nesporně vyšší váhu a to by si měl každý potenciální podnikatel uvědomit především.
Být profesionálem ve své práci a nadále se rozvíjet v daném oboru, to je základní předpoklad pro úspěšné podnikání a pak také schopnost být dobrým manažerem.